Dołącz do nas!

Tagi

kurs pwdW dniach 30.01-2.02.2015r. w Zespole Szkół nr 1 w Dębicy rozpoczął się Kurs Przewodnikowski "Granatowa Stacja" organizowany przez Hufiec ZHP Dębica. W tegorocznej edycji kursu do roli instruktorów ZHP przygotowuje się 15 młodych ludzi z Dębicy, Jarosławia, Kolbuszowej, Krosna, Leżajska i Rzeszowa.

 - Kurs przewodnikowski to pierwsze szkolenie instruktorskie w ZHP, które przygotowuje przyszłą kadrę harcerską do realizacji zadań wychowawczych oraz organizacyjnych. - mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant kursu - Podczas pierwszej części kursu uczestnicy zapoznali się między innymi z treściami dotyczącymi pracy z grupą, komunikacji interpersonalnej, umiejętności liderskich, rozwiązywania konfliktów, prowadzenia dokumentacji i finansów drużyny harcerskiej, planowania własnego rozwoju, musztry, statutu ZHP, regulaminu mundurowego, organizacji biwaków, planowania pracy oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Młodzi liderzy dyskutowali też o postawach oczekiwanych od instruktorów ZHP oraz wymieniali się dotychczasowymi doświadczeniami.

Za cztery tygodnie w Głobikowej odbędzie się druga część kursu. W międzyczasie kursanci będą realizować zadania będące formą sprawdzenia ich wiedzy oraz umiejętności. Przyszli instruktorzy muszą wykazać się umiejętnością zaplanowania pracy drużyny harcerskiej, organizacji biwaku i przygotowania akcji zarobkowej. Całość kursu utrzymana jest w konwencji stacji kosmicznej, uczestnicy przygotowali specjalne stroje oraz inne elementy programowe.

Nowe kadry harcerskie szkoliła kadra Hufca ZHP Dębica: phm. Sławomir Gleń HR, phm. Małgorzata Dybowska, pwd. Ksenia Burghardt HR i pwd. Anna Sieprawska HR.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 500 138 800

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com