biwakW dniach 13-15 lutego w Zespole Szkół w Brzeźnicy biwakowało 40 harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego. Harcerze przez trzy dni uczestniczyli w różnorodnych zajęciach programowych związanych ze zbliżającym się Dniem Myśli Braterskiej - świętem wszystkich skautów i harcerzy na świecie.

Dzień Myśli Braterskiej obchodzony jest 22 lutego - w rocznicę urodzin założyciela skautingu gen. Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. Z tej okazji członkowie ruchu skautowego na całym świecie wysyłają sobie życzenia, spotykają się i poznają się nawzajem. Podczas biwaku harcerze z 7 Szczepu uczestniczyli m.in. w grze terenowej i wieczornym świeczkowisku poświęconym skautowemu świętu.

biwakbiwak

W programie nie zabrakło szeregu warsztatów, konkursu piosenki, a także nawiązania do walentynek. Harcerze musieli się też wykazać wiedzą o swoim szczepie, jego bohaterze i drużynach go tworzących podczas biegu po plakietkę szczepu - symbol przynależności do rodziny drużyn.

biwak