Dołącz do nas!

Tagi

logoHufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów organizuje w tym roku akcję charytatywną „Drużyna Dębickich Serc”, która ma na celu udzielenie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Dębicy i jest kontynuacją dotychczasowego zaangażowania dębickich harcerzy w Szlachetną Paczkę.

 - Hufiec ZHP Dębica był głównym organizatorem Szlachetnej Paczki na naszym terenie w latach 2012-2013r. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant hufca – Obecnie organizujemy akcję oddolną, dedykowaną dębiczanom. W Szlachetnej Paczce przez dwa lata zaangażowaliśmy 60 wolontariuszy, którzy włączyli 1600 darczyńców do pomocy 92 rodzinom (380 osobom). Wartość udzielonej pomocy to ok. 150 000 zł. Chcemy to kontynuować – tym razem koncentrując się lokalnie - i wierzymy, że w naszym mieście znajdą się osoby, które po raz kolejny pokażą, że w Dębicy jest wiele otwartych serc.>

Akcja będzie polegać na przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących mieszkańców Dębicy. Paczki będą przygotowywać darczyńcy – pojedyncze osoby, grupy ludzi, firmy i inne podmioty, na podstawie zdepersonalizowanych opisów potrzebujących rodzin i ich potrzeb zamieszczonych na stronie internetowej www.debica.zhp.pl w listopadzie. Dary dostarczą wolontariusze w okresie przedświątecznym. Rodziny i osoby potrzebujące będą kwalifikowane do udziału w akcji na podstawie wywiadów prowadzonych przez wolontariuszy w rodzinach wskazanych przez instytucje na co dzień wspierające potrzebujących.

Akcja została objęta patronatem honorowym Burmistrza Miasta Dębicy i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy. Głównym organizatorem jest Hufiec ZHP Dębica, a partnerami Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy oraz Stowarzyszenie „Alternatywa”.

Dębica 

PATRONAT HONOROWY BURMISTRZA MIASTA DĘBICY I PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W DĘBICY

 ol

PATRONAT MEDIALNY REDAKCJI "OBSERWATORA LOKALNEGO" 

 

OBECNIE TRWA REKRUTACJA WOLONTARIUSZY


Jeśli masz skończone 16 lat i dysponujesz czasem w okresie wrzesień-grudzień, aby spotkać się z potrzebującymi rodzinami, a następnie pośredniczyć w kontaktach z darczyńcami i przekazaniu paczek zakwalifikowanym osobom, to zapraszamy do naszej drużyny! Wypełnij formularz dostępny TUTAJ.

ZNASZ POTRZEBUJĄCĄ RODZINĘ/OSOBĘ?

 

Gromadzimy teraz informacje o potrzebujących – rodzinach wielodzietnych, osobach starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych. Jeśli ktoś chce wskazać potrzebującą rodzinę, to proszony jest o kontakt mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 banner

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com