zjazdW piątek, 25 września 2015r., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy obradował zjazd zwykły Hufca ZHP Dębica im. Dębickich Szeregów. Dokonał on podsumowania czteroletniej kadencji władz rozpoczętej w 2011r. oraz wybrał nowe władze i wytyczył kierunki działania na lata następne. Komendantem hufca został ponownie hm. Mateusz Cebula HR.

Obradom zjazdu przewodniczył phm. Artur Kowalski HR, w pracach uczestniczyło 24 osoby z głosem decydującym - drużynowi, komendanci szczepów i osoby pełniące funkcje we władzach oraz zespołach hufca. Nie zabrało też przedstawicieli Chorągwi Podkarpackiej ZHP - komendanta hm. Mariusza Bezdzietnego HR oraz skarbnika hm. Mirosława Pietrzaka HR.

zjazd zjazd

Po części roboczej zjazd rozpatrzył sprawozdania ustępujących władz. Sprawozdanie komendanta i komendy hufca zostało przyjęte bez głosu sprzeciwu, uzyskało też pozytywną opinię komisji rewizyjnej hufca oraz wyróżniającą ocenę komendy chorągwi. Jako główne sukcesy wskazano rozwój pracy z kadrą i kształcenia (hufiec zorganizował formy kształcenia kadry dla ok. 150 osób z całej Polski, przybyło 14 nowych instruktorów, 5 zdobyło kolejne stopnie instruktorskie) oraz uporządkowanie sytuacji finansowej (hufiec pozbył się kilkudziesięciotysięcznych zobowiązań finansowych, nie ma nowych zaległości, składki opłacane są na bieżąco a komenda hufca pozyskała ponad 100 tys. zł na działalność programową i kształceniową). Hufiec rozwija się liczebnie, stwierdzono trend rosnący liczebności. Zjazd udzielił absolutorium każdemu z członków komendy hufca za kadencję 2011-2015. Aprobaty delegatów nie uzyskało natomiast sprawozdanie komisji rewizyjnej hufca, które zostało odrzucone.

zjazd zjazd

Następnie zjazd przystąpił do wyboru władz na lata 2015-2019. Jedynym kandydatem na komendanta hufca był dotychczasowy hufcowy - hm. Mateusz Cebula HR. Zjazd w głosowaniu jawnym, zdecydowaną większością głosów powierzył pełnienie funkcji komendanta druhowi Mateuszowi. Do komendy hufca w nowej kadencji komendant zaprosił phm. Sławomira Glenia HR jako zastępcę oraz phm. Małgorzatę Dybowską w roli skarbnika, co zostało zaakceptowane przez zjazd. W skład trzyosobowej komisji rewizyjnej hufca weszli: pwd. Aleksandra Szczepaniak HR (przewodnicząca), pwd. Ksenia Burghardt HO (zastępca) i phm. Artur Kowalski HR.

Na koniec zjazd przyjął program rozwoju hufca, wytyczający główne kierunki prac na czteroletnią kadencję. Obrady zakończyły się w braterskim kręgu.

- Dziękuję wspólnocie Hufca ZHP Dębica za zaufanie i powierzenie mi funkcji komendanta na kolejne 4 lata. - mówi hm. Mateusz Cebula HR - Traktuję to jako zobowiązanie, które postaram się spłacić swoją służbą. Mam nadzieję, że uda się to zrobić co najmniej tak dobrze jak w zakończonej właśnie kadencji.