logoRozpoczął się zasadniczy etap "Drużyny Dębickich Serc" - akcji charytatywnej organizowanej przez Hufiec ZHP Dębica, mającej na celu udzielenie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Dębicy. Można już zarejestrować się i wybrać rodzinę/osobę, której chce się w tym roku pomóc poprzez przygotowanie paczki.

Akcja polega na przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących mieszkańców Dębicy. Osoby zakwalifikowane do pomocy zostały zweryfikowane przez wizytę wolontariuszy oraz opinię instytucji wspierających - MOPS w Dębicy, pedagogów szkolnych i innych osób. Przygotowane dary zostaną przekazane potrzebującym w grudniu. Akcja została objęta patronatem honorowym Burmistrza Miasta Dębicy i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy. Głównym organizatorem jest Hufiec ZHP Dębica, a partnerami Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy oraz Stowarzyszenie „Alternatywa”. Patronat medialny nad akcją objęła redakcja "Obserwatora Lokalnego", Polskiej Telewizji Regionalnej oraz debica.tv.

Chcesz pomóc i przygotować paczkę? Dołącz teraz do Drużyny Dębickich Serc! Przejdź TUTAJ i wybierz jedną z rodzin, zostań jej darczyńcą!

- Pomoc można przygotować samodzielnie, z rodziną, znajomymi, kolegami z pracy. - mówi hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica – Można też zorganizować się klasą czy nawet całą szkołą i wesprzeć jedną z rodzin. Możliwości jest wiele. Zapraszamy wszystkich do naszej drużyny!

W razie pytań, wątpliwości prosimy kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dębica

PATRONAT HONOROWY BURMISTRZA MIASTA DĘBICY I PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W DĘBICY

ol