Dołącz do nas!

Tagi

W poniedziałek, 21 grudnia 2015r., w sali sesyjnej dębickiego ratusza podsumowano akcję charytatywną „Drużyna Dębickich Serc” zorganizowaną przez Hufiec ZHP Dębica we współpracy z MOPS i Stowarzyszeniem „Alternatywa”.

 

W spotkaniu podsumowującym wzięła udział część wolontariuszy akcji, organizatorzy oraz burmistrz Mariusz Szewczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek, którzy sprawowali patronat honorowy nad przedsięwzięciem. Była to okazja do pokazania rezultatów akcji oraz podziękowania wolontariuszom. „Drużyna Dębickich Serc” była akcją lokalną, dedykowaną potrzebującym mieszkańcom Dębicy, polegającą na przygotowaniu świątecznych paczek przez darczyńców dla konkretnych rodzin czy też osób w trudnej sytuacji życiowej.

Akcja zaangażowała 25 wolontariuszy – harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego oraz pracowników MOPS. Odwiedzili oni 50 rodzin oraz osób samotnych (dało to w sumie ok. 150 osób objętych pomocą) poznając ich sytuację i potrzeby. Dla każdego z potrzebujących znaleźli się darczyńcy – pojedyncze osoby, grupy znajomych, sąsiadów czy też rodziny, a także przedsiębiorcy, pracownicy firm, radni miejscy i powiatowi, a nawet całe klasy i szkoły. Nie zabrakło też paczek przygotowanych przez burmistrza wraz z pracownikami urzędu. Razem było to ok. 1500 osób! Łącznie przygotowali oni 335 paczek o wartości ok. 50 tys. złotych. Dary trafiły do osób objętych wsparciem „Drużyny Dębickich Serc” w grudniowe weekendy.

- Jestem zbudowany postawą dębiczan, którzy jak zawsze dali radę, w sytuacji gdy chodzi o wsparcie drugiego człowieka. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica, koordynator akcji – Cieszy nas to, że udało nam się zorganizować akcję oddolną, bez wielkiej infrastruktury czy też kampanii promocyjnej, w którą zaangażowało się tyle osób, dając tak wiele wsparcia. To pokazuje, że są w Dębicy wielkie podkłady dobra. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w „Drużynę Dębickich Serc”, bo bez ludzi nie byłoby drużyny.

  

 

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com