Ponad czterdzieści harcerek i harcerzy wzięło udział w biwaku zimowym 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego, który miał miejsce w Głobikowej i trwał w dn. 12-15 lutego 2016r. Motywem przewodnim wyjazdu była seria „Gwiezdne Wojny”.

- Co roku organizujemy zimowy wyjazd dla harcerzy z naszego środowiska. – mówi phm. Kamilla Rachwał, komendantka szczepu i zimowiska – Pozwala to zagospodarować ich czas wolny i spędzić kilka dni ferii wspólnie ze znajomymi podczas ciekawych zajęć i w miłej atmosferze. Kadrze instruktorskiej pozwala to dużo skuteczniej prowadzić działalność wychowawczą, profilaktyczną.

Program wyjazdu przygotowany przez kadrę instruktorską 7 Szczepu opierał się o motywy z „Gwiezdnych Wojen”. Harcerze poznali więc świat Republiki, Imperium – jego bohaterów, historię. Przygotowali specjalne stroje, wcielili się w rycerzy Jedi i nie tylko. Dzieci i młodzież wspólnie obejrzeli też jedną z części kultowej, filmowej sagi. Nie zabrakło zajęć w terenie – gry harcerskiej, bitwy na śnieżki, ponadto odbyły się zajęcia sportowe, artystyczne i wiele innych.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.