Sobota, 23 kwietnia 2016r., upłynęła w 7 Szczepie Drużyn Dębickich "Invicti" pod znakiem wiosennej gry terenowej. Reprezentacje drużyn wędrowały po Dębicy i jej okolicach wykonując zadania związane z tradycjami różnych ludów z całego świata.

Poszczególne drużyny meldowały się w kilku punktach na mapie Dębicy i okolicznych terenów - byłej jednostki wojskowej, parków, lasu itd. Za każdym razem stawali przed zadaniem związanym ze zwyczajami m.in. z Sudanu, Gracji, Rosji, Brazylii czy Chin. Harcerze jedli pałeczkami, rozwiązywali łamigłówki, szykowali sałatki, ćwiczyli celność strzelając z replik broni. Na koniec odbyło się ognisko podsumowujące grę, w której zwyciężyła 12 Dębicka Drużyna Starszoharcerska "Groń" im. Jana Pawła II.