Zasila nas Twój 1% podatku!
Zapraszamy do udziału w konkursie!

Aktywny początek czerwcaPoczątek czerwca upłynął w dębickim hufcu ZHP pod znakiem różnych wyjazdów i aktywności w terenie. W weekend 3-5 czerwca 2016r. harcerze z obydwu dębickich szczepów uczestniczyli w biwakach w Jaworzu Górnym i Stasiówce, a w kolejny weekend wędrownicy z 5 DDW „Sprzysiężeni” wybrali się na rajd w ramach przygotowań do Wędrowniczej Watry.

Biwak 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego odbył się w Jaworzu Górnym. Tym razem harcerski i harcerze przenieśli się do Japonii, gdzie poznawali kulturę, folklor i wierzenia kraju kwitnącej wiśni. Harcerze biwakowali pod namiotami. Program biwaku wypełniły różnorodne zajęcia – budowanie obrzędowości (każda grupa była oddziałem zbrojnym mającym swój herb, motto i nazwę), nocna gra służąca poznaniu mitologii Shinto, rozważania o kodeksie samurajów, bieg po plakietkę szczepu, gra fabularna, warsztaty z origami i puszczania baniek mydlanych, ognisko. Podczas biwaku odbyło się bardzo ważne wydarzenie. Jedna z drużynowych, Marzena Żyła, złożyła swoje Zobowiązanie Instruktorskie zostając pełnoprawną instruktorką ZHP.

Aktywny początek czerwca Aktywny początek czerwca Aktywny początek czerwca

Harcerze z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika pierwszy czerwcowy weekend spędzili w Stasiówce. Biwak utrzymany był w konwencji detektywistycznej, harcerze szukali tajemniczego agenta. Czas wypełniła gra RPG, gra terenowa, zajęcia terenowe i warsztatowe, a także wieczorny kominek. W wolnych chwilach uczestnicy biwaku mogli zagrać w gry planszowe.

Aktywny początek czerwca

Natomiast wędrownicy z 5 Dębickiej Drużyny Wędrowniczej „Sprzysiężeni” im. Dębickich Sybiraków w kolejny weekend wzięli udział w rajdzie, którego trasę sami opracowali, a było to ich zadanie przygotowujące do udziału w ogólnopolskim zlocie Wędrownicza Watra.

Aktywny początek czerwca Aktywny początek czerwca