Dołącz do nas!

Tagi

Podsumowanie konkursu We wtorek, 21 czerwca 2016r., w Domu Kultury "Kosmos" odbyło się miejskie podsumowanie roku szkolnego 2015/2016. Podczas uroczystości rozstrzygnięto też konkurs "W służbie Najjaśniejszej..." organizowany przez Hufiec ZHP Dębica.

- Konkurs zorganizowano dla upamiętnienia bohaterów ziemi dębickiej, służy też popularyzowaniu lokalnej historii oraz budowaniu świadomości patriotycznej i historycznej młodego pokolenia. - mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant dębickiego hufca ZHP - Rok temu przygotowaliśmy konkurs "Golgota Wschodu" upamiętniający Sybiraków. Cieszył się dużym powodzeniem, więc postanowiliśmy to kontynuować tylko, że w szerszej formule.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy konkursowej, inspirowanej życiem wybranej przez siebie postaci – mieszkańca Dębicy albo regionu, względnie osoby wyraźnie związanej z ziemią dębicką, żyjącej w XX w., która swoją postawą/czynami/życiem może stanowić wzór dla młodego pokolenia. Praca konkursowa składa się z: wiersza albo kartki z pamiętnika inspirowanych życiem wybranej postaci, ilustracji w formacie A4 związanej z wybraną postacią i krótkiej informacji tekstowej wskazującej wybraną postać i własne uzasadnienie wyboru.

We wtorek, 21 czerwca 2016r., w Domu Kultury "Kosmos", w ramach miejskiej uroczystości podsumowania osiągnięć w roku szkolnym 2015/2016 wręczono nagrody dla laureatów i wyróżnionych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Na konkurs wpłynęło ponad 60 prac.

Laureaci w kategorii szkół podstawowych: Daria Gumulak (SP nr 9), Julia Kipa (SP nr 11) i Kacper Stefan (SP nr 11). Wyróżnieni: Nikola Bielawska (SP nr 11), Katarzyna Kądzielawa (SP nr 12), Michał Kocaj (SP nr 11), Anna Kozdraś (SP nr 9), Karolina Kozińska (SP nr 11), Emilia Litwa (SP nr 10), Maja Parys (SP nr 11), Zuzanna Pluta (SP nr 11) i Weronika Wójtowicz (SP nr 9).

Laureaci w kategorii gimnazjów: Maria Cabaj (MG nr 4), Jan Wanat (MG nr 1) i Karolina Wiech (MG nr 1). Wyróżnieni: Radosław Cacała (MG nr 1), Oskar Leszczyński (MG nr 4) i Kinga Madej (MG nr 1).

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.

Podsumowanie konkursu Podsumowanie konkursu Podsumowanie konkursu

Podsumowanie konkursu Podsumowanie konkursu

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com