W weekend 24-26 czerwca 2016r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Straszęcinie spotkała się kadra 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego. Kilkunastu młodych liderów dokonało podsumowania miajającego roku harcerskiego, wytyczyła plany na kolejny rok i doskonaliła swoje umiejętności.

Czas wyjazdu wypełniły wspólne rozmowy i dyskusje o tym, co udało się osiągnąć temu środowisku harcerskiemu w ostatnim roku, a także snucie planów na kolejne 12 miesięcy harcerskiej służby. Nie zabrakło czasu na doskonalenie różnych umiejętności, wspólną zabawę czy też kibicowanie Biało-Czerwonym podczas Euro 2016. Takie wyjazdowe spotkania kadry są tradycją szczepu, zawsze odbywają się w wakacje i służą integracji kadry, doskonaleniu umiejętności oraz przygotowaniom do kolejnego roku działania.

Przedsięwzięcie było realizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dębicy, uzyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wypoczynku dzieci i młodzieży.