W dniach 11-20 lipca 2016 roku ponad czterdzieści harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego spędziło czas na obozie letnim w Białym Brzegu. Przez 10 dni poznawali Indian – ich zwyczaje, historię, wierzenia i nie tylko.

Tworzenie własnych łapaczy snów i indiańskich bransoletek, czy poznawanie indiańskich wierzeń, to tylko niektóre z zajęć, w których uczestniczyli. Harcerze mieli okazję spróbować swoich sił w podkradaniu się podczas "podchodów", a także zbudować własne szałasy, w których spędzili noc. Podczas kolejnych dni obozu uczestnicy udali się do Parku Rozrywki i Miniatur w Krajno Zagórzu, gdzie wspinali się w parku linowym oraz odbyli wycieczkę po najbardziej znanych budowlach świata.

Na bazie w Białym Brzegu zorganizowano również zajęcia z paintballa oraz spływ kajakowy rzeką Pilicą. Oprócz zabaw, harcerze porozmawiali też na poważniejsze tematy, tj. odpowiedzialności, szacunku i tolerancji. Ostatni wieczór harcerze spędzili przy ognisku rozwiązując quiz związany z Indianami oraz śpiewając przy akompaniamencie gitar. Obóz zamknął oficjalnie apel kończący, podczas którego podano wyniki współzawodnictwa patroli, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, dzięki środkom pozyskanym na realizację zadań publicznych w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.