Dołącz do nas!

Tagi

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów organizuje w tym roku akcję charytatywną „Drużyna Dębickich Serc”, która ma na celu udzielenie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Dębicy. Tak jak rok temu - zapraszamy wszystkich do współpracy!

 - Hufiec ZHP Dębica ma duże doświadczenie w prowadzeniu akcji charytatywnych - czy to współorganizacji dużych ogólnopolskich projektów, jak i lokalnych inicjatyw. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant hufca – Obecnie organizujemy akcję oddolną, dedykowaną dębiczanom - tak jak w ubiegłym roku. W 2015r. zaangażowaliśmy 25 wolontariuszy, którzy odwiedzili 50 rodzin oraz osób samotnych (w sumie 150 osób). Wsparcia o wartości ok. 50 tys. złotych udzieliło liczne grono darczyńców - pojedynczych osób, grup znajomych, przedsiębiorców czy społeczności szkół - łącznie około 1500 osób. Wierzymy, że i w tym roku znajdą się osoby, które po raz kolejny pokażą, że w Dębicy jest wiele otwartych serc.

Akcja będzie polegać na przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących mieszkańców Dębicy. Paczki będą przygotowywać darczyńcy – pojedyncze osoby, grupy ludzi, firmy i inne podmioty, na podstawie zdepersonalizowanych opisów potrzebujących rodzin i ich potrzeb zamieszczonych na stronie internetowej www.debica.zhp.pl w listopadzie. Dary dostarczą wolontariusze w okresie przedświątecznym. Rodziny i osoby potrzebujące będą kwalifikowane do udziału w akcji na podstawie wywiadów prowadzonych przez wolontariuszy w rodzinach wskazanych przez instytucje na co dzień wspierające potrzebujących.

Głównym organizatorem jest Hufiec ZHP Dębica, a partnerem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy.

OBECNIE TRWA REKRUTACJA WOLONTARIUSZY

Jeśli masz skończone 16 lat i dysponujesz czasem w okresie październik-grudzień, aby spotkać się z potrzebującymi rodzinami, a następnie pośredniczyć w kontaktach z darczyńcami i przekazaniu paczek zakwalifikowanym osobom, to zapraszamy do naszej drużyny! Wypełnij formularz dostępny TUTAJ.

ZNASZ POTRZEBUJĄCĄ RODZINĘ/OSOBĘ?

 

Gromadzimy teraz informacje o potrzebujących – osobach starszych, samotnych rodzicach, a także o chorych i niepełnosprawnych. Jeśli ktoś chce wskazać potrzebującą rodzinę/osobę, to proszony jest o kontakt mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com