Dołącz do nas!

Tagi

W sobotę, 15 października 2016r., na terenie KS "Wisłoka" swoje dziesiąte urodziny świętowała 8 Dębicka Drużyna Harcerska "Improwizacja" im. Orląt Lwowskich działająca obecnie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy. Na wspólne spotkanie, zabawy, świętowanie i nie tylko zgromadziło się kilkadziesiąt osób - obecnych i byłych harcerzy drużyny, przyjaciele i byli drużynowi.

 

Sobotnie popołudnie wypełniły wspólne zabawy, a także przygotowanie kapsuły czasu wypełnionej pamiątkami związanymi z 8 DDH, przyniesionymi przez uczestników spotkania. Nie zabrakło także torta, kiełbasek z grilla i innych atrakcji. Imprezę odwiedziła m.in. pierwsza drużynowa "ósemki" pwd. Sylwia Kania. Podczas spotkania dokonała się zmiana na funkcji drużynowego 8 DDH. pwd. Natalia Lewicka HO przekzała granatowy sznur na ręce sam. Anny Szyszki - dotychczasowej przybocznej 8 DDH.

8 DDH powstała 23 września 2006r. w ramach Hufca ZHP Dębica i działała przy Szkole Podstawowej nr 12. Pierwszą drużynową została pwd. Sylwia Kania. Rok później razem z innymi drużynami utworzyła 7 Szczep Drużyn Dębickich "Inviciti" im. gen. Mariusza Zaruskiego. Na przestrzeni 10 lat drużyna zmieniła swoją siedzibę - obecnie działa przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy. Miała też kilku drużynowych - phm. Katarzynę Cebulę, pwd. Aleksandrę Szczepaniak, pwd. Filipa Krzyżaka, pion. Agnieszkę Bizoń, pwd. Natalię Lewicką, a obecnie funkcję objęła sam. Anna Szyszka. Przez jej szeregi przewinęły się dziesiątki harcerek i harcerzy, z których cześć działa do dziś i została instruktorami ZHP.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 500 138 800

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com