Dołącz do nas!

Tagi

W dniach 8-10 grudnia 2016r. miał miejsce finał kolejnej edycji akcji charytatywnej „Drużyna Dębickich Serc” zorganizowanej przez Hufiec ZHP Dębica oraz MOPS w Dębicy. Tym razem blisko 2000 darczyńców przygotowało ponad 220 paczek o wartości ponad 55 tys. zł, które trafiły do 50 rodzin (prawie 200 osób) dzięki pracy 25 wolontariuszy.

„Drużyna Dębickich Serc” to akcja lokalna, dedykowana potrzebującym mieszkańcom Dębicy, polegająca na przygotowaniu świątecznych paczek przez darczyńców dla konkretnych rodzin czy też osób w trudnej sytuacji życiowej. Wolontariuszami akcji byli harcerze z Hufca ZHP Dębica, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz inne osoby, które zgłosiły wolę pomagania. Odwiedzili oni 50 rodzin oraz osób samotnych (dało to w sumie ok. 200 osób objętych pomocą) poznając ich sytuację i potrzeby. Dla każdego z potrzebujących znaleźli się darczyńcy – pojedyncze osoby, grupy znajomych, sąsiadów czy też rodziny, a także przedsiębiorcy, pracownicy firm (np. AD Polska), samorządowcy, poseł Jan Warzecha, instytucje (np. MOPS i KANA) a nawet całe klasy i szkoły (m.in. SP nr 3, SP nr 11, MG nr 4, ZSZ nr 1, II LO, ZS w Pustyni - koło PTTK). Razem było to ok. 2000 osób! Łącznie przygotowali oni ponad 220 paczek o wartości ok. 55 tys. złotych. Dary trafiły do osób objętych wsparciem „Drużyny Dębickich Serc” w dn. 8-10 grudnia 2016r. Ostatnie paczki dotrą do niektórych osób w ciągu kolejnych dni, ponieważ część rodzin była nieobecna albo darczyńcy potrzebowali nieco więcej czasu na przygotowanie darów.

- Pan Bogusław nie mógł uwierzyć, że dostał taką pomoc. – mówi Agata, jedna z wolontariuszek – W paczkach znalazł nowe buty, kurtkę, a także lodówkę!

- Dla pani Celiny, jej córki Magdaleny i wnuczek było to bardzo duże zaskoczenie. – wspomina Edyta, wolontariuszka opiekująca się rodziną – Darczyńcy przygotowali dla nich zarówno jedzenie, środki czystości, a także ubrania, koce czy pościel.

- Kiedy pani Helena zobaczyła wszystkie pakunki, to stwierdziła że aż tyle nie potrzebuje i przerosło to jej oczekiwania. – mówi Piotr, wolontariusz – Zapowiedziała, że z pewnością podzieli się tym wsparciem z kimś potrzebującym.

- Dębiczanie jak zawsze dali radę, gdy trzeba wesprzeć drugiego człowieka, jestem tym zbudowany. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica, koordynator akcji – To drugi raz, gdy organizujemy akcję oddolną bez wielkiej infrastruktury czy też kampanii promocyjnej. Mimo tego - zaangażowało się tyle osób, dając tak wiele wsparcia. To pokazuje, że są w Dębicy wielkie podkłady dobra. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w „Drużynę Dębickich Serc” – wolontariuszom, darczyńcom, partnerom, patronom medialnym, bo bez ludzi nie byłoby drużyny.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com