W dniach 21-22 kwietnia 2017 r. 8-osobowy patrol 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wziął udział w XI Ogólnopolskim Biwaku Drużyn Harcerskich NS w Mielcu. Biwak zorganizowano pod hasłem "Ocalić od zapomnienia" a jego celem było m.in. budzenie szacunku do regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz wdrażanie zdrowego stylu życia. To kolejny zlot dla harcerzy z niepełnosprawnościami, na którym była reprezentacja Hufca ZHP Dębica.

W piątek rano, zaraz po przyjeździe, harcerze uczestniczyli w grze terenowej InO, a także w rozgrywkach "boole". Podczas gry trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną, zręcznością, a nieraz sprytem. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w zabawach. Łącznie w biwaku uczestniczyło ok. 100 harcerzy z Mielca, Dębicy, Krakowa, Kolbuszowej, Jarosławia, Frysztaka, a nawet z Dęblina. Po południu harcerze brali udział w tańcach i pląsach integracyjnych, na deseczkach malowali anioły. Był także  apel powitalny. Wieczorem odbyło się  obrzędowe ognisko z Przyrzeczeniem Harcerskim.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.