Dołącz do nas!

Tagi

Harcerze z Dębicy na Zlocie Drużyn Nieprzetartego SzlakuW dniach 21-22 kwietnia 2017 r. 8-osobowy patrol 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wziął udział w XI Ogólnopolskim Biwaku Drużyn Harcerskich NS w Mielcu. Biwak zorganizowano pod hasłem "Ocalić od zapomnienia" a jego celem było m.in. budzenie szacunku do regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz wdrażanie zdrowego stylu życia. To kolejny zlot dla harcerzy z niepełnosprawnościami, na którym była reprezentacja Hufca ZHP Dębica.

W piątek rano, zaraz po przyjeździe, harcerze uczestniczyli w grze terenowej InO, a także w rozgrywkach "boole". Podczas gry trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną, zręcznością, a nieraz sprytem. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w zabawach. Łącznie w biwaku uczestniczyło ok. 100 harcerzy z Mielca, Dębicy, Krakowa, Kolbuszowej, Jarosławia, Frysztaka, a nawet z Dęblina. Po południu harcerze brali udział w tańcach i pląsach integracyjnych, na deseczkach malowali anioły. Był także  apel powitalny. Wieczorem odbyło się  obrzędowe ognisko z Przyrzeczeniem Harcerskim.

W sobotę, zaraz po apelu, były warsztaty z rękodzieła ludowego. Pod okiem wprawnych instruktorów i ekspertów harcerze robili wycinanki, maskotki z siana, piekli ciasteczka. Dębiczanom najbardziej podobały się warsztaty z kowalstwa artystycznego - niektórym udało się nawet wykuć pierścienie harcerskie z metalu. Po obiedzie warsztaty taneczne prowadzili członkowie zespołu folklorystycznego "Furmani" z Legnicy, specjaliści od tańców Starej Warszawy. Potem pozostał czas na pożegnanie i powrót do domu.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

Harcerze z Dębicy na Zlocie Drużyn Nieprzetartego SzlakuHarcerze z Dębicy na Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku

Harcerze z Dębicy na Zlocie Drużyn Nieprzetartego SzlakuHarcerze z Dębicy na Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku

Harcerze z Dębicy na Zlocie Drużyn Nieprzetartego SzlakuHarcerze z Dębicy na Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com