Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze już po raz osiemnasty wystawiło w DK Mors spektakl dla społeczności ziemi dębickiej. Premiera zawsze odbywa się z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, a dębiccy artyści wraz z przyjaciółmi z Zawiercia, Nowego Sącza, Mielca i innych miejsc, wzięli tym razem na warsztat operetkę "Zemsta nietoperza". Od killku lat podczas spektakli nie brakuje dębickich harcerzy, którzy także w tym roku odpowiadali za organizację widowni.

Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze na przestrzeni lat wystawiało opery Moniuszki, dzieła operowe znane na całym świecie (Carmen, Nabucco, Wesele Figara i inne) i inne dzieła. Tym razem zmierzyli się z operetką Johanna Straussa II "Zemsta nietoperza". Harcerze z Hufca ZHP Dębica pomagają twórcom poprzez organizację widowni, kolportaż folderów i inne zadania.