Dołącz do nas!

Znajdź nas na FacebookuTagi

Zuchowy szpital„Zuchowy szpital” to hasło wiosennego biwaku zuchowego, który odbył się w budynku Zespołu Szkół w Machowej 26 i 27 maja 2017 r. W biwaku wzięły udział zuchy z Próbnej Gromady Zuchowej „Szare Wiewiórki” z Jodłowej oraz 1 Gromady Zuchowej „Zielone Żabki” z Pilzna. Biwak służył przybliżaniu dzieciom idei zuchowych, nauce pracy w grupie i realizacji sprawności zuchowych.

 

 

Po krótkiej podróży autobusem na miejsce biwaku zuchy zostały zakwaterowane, zapoznane z obowiązującymi regulaminami oraz otrzymały „karty pacjentów” zuchowego szpitala. W pierwszym dniu uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz teatrzyku samorodnym, a po wyczerpującym wieczorze udały się na „leczniczy sen”.

Zuchowy szpitalZuchowy szpitalZuchowy szpital

W sobotni poranek po śniadaniu zuchy udały się w małych grupach na grę terenową. Poszczególne punkty z zadaniami rozmieszczone były w różnych miejscach Machowej. Zuchy musiały przypomnieć numery alarmowe, nauczyły się „Piosenki o numerze 112” oraz poznały pląs „10 ratowników”. W kolejnym punkcie musiały odpowiedzieć na kilka zagadek oraz bezpiecznie przetransportować rannego misia. Zuchy odwiedziły także grób Otto Schimka oraz poznały najważniejsze fakty z jego życia. Na koniec gry przyszedł czas na zabawę na świeżym powietrzu. Po obiedzie i krótkim wypoczynku zuchy miały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz miały okazję wspólnie śpiewać zuchowe piosenki.

Zuchowy szpitalZuchowy szpital

Najważniejszym momentem biwaku był uroczysty apel i odczytanie rozkazów wydanych przez drużynowych obu gromad. W trakcie biwaku wszystkie obecne zuchy zrealizowały sprawności: ratownik, higienista/ higienistka. Na tym zakończył się kolejny biwak zuchowy. Ok. godziny 19:00 zmęczone ale uśmiechnięte dzieci wróciły do Jodłowej.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com