Dołącz do nas!

Tagi

Przysięga wojskowa w DębicyW niedzielę, 16 lipca 2017 r., na dębickim Rynku przysięgę złożyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Tym samym do Dębicy, po kilkunastu latach przerwy, powróciło wojsko. W uroczystości wzięła udział reprezentacja Hufca ZHP Dębica.

 

 

 

W Dębicy siedzibę będzie mieć 33. Batalion Lekkiej Piechoty wchodzący w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W niedzielę przysięgę złożyło ponad 130 nowych żołnierzy, a w sumie na płycie Rynku było 600 służących w podkarpackich WOT żołnierzy.

Przed przysięgą delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych, w tym straconych 10.07.1946 r. w jednej z ostatnich publicznych egzekucji trzech młodych żołnierzy podziemia niepodległościowego. W imieniu ZHP kwiaty złożyli hm. Mateusz Cebula HR (komendant Hufca ZHP Dębica) oraz hm. Sławomir Gleń HR (zastępca komendanta Hufca ZHP Dębica), a w całej uroczystości brała udział reprezentacja dębickich harcerzy, którzy przez lata nieobecności wojska pełnili służbę podczas różnych lokalnych uroczystości.

Przysięga wojskowa w DębicyPrzysięga wojskowa w DębicyPrzysięga wojskowa w Dębicy

fot. www.janwarzecha.pl, www.ziemiadebicka.pl

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com