W dniach 13-18 sierpnia 2017 r. kilunastoosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego uczestniczyła w Zlocie Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Olchowcu nad Soliną. Zlot był okazją do spotkania kilkuset innych podkarpackich harcerzy oraz uczczenia pamięci o generale Zaruskim – twórcy wychowania wodnego w ZHP.

Zlot rozpoczął się od niedzielnej Mszy Świętej, następnie odbył się apel rozpoczynający, po którym był czas na integrację z innymi drużynami. Następnego dnia pod opieką Szymona Modrzejewskiego, znanego prezesa grupy Magurycz, dębiccy harcerze zajęli się renowacją starego cmetarza bojkowskiego w Lipiu. Każd grupa uczestników zlotu pełniła służbę w innym miejscu bieszczadzkich zakamarków. Kolejnego dnia harcerze zbierali zioła do poświęcenia na mszy, po której odbyły się rożnorodne zbiórki drużyn. Środa była czasem wędrówki po bieszczadzkich szlakach, odwiedzania opuszczonych wsi i malowniczej groty w Rosolinie. Czwartek był dniem wody, pływając jachtem młodzi ludzie uczyli się podstaw żeglugi, a wieczorem odbyło się wielkie ognisko. W ostatni dzień, po apelu kończącym, nadszedł czas pakowania i pożegnań.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży.