W środę, 27 września 2017 r., w Centrum Kultury w Ropczycach odbyła się zbiórka wyborcza w celu wybrania dwóch delegatów na 40. Zjazd ZHP, który obradować będzie w grudniu w Warszawie. Przedstawiciele pięiu hufców po dyskusji i głosowaniach zdecydowali, że reprezenotwać będą ich hm. Mateusz Cebula HR z Dębicy oraz hm. Waldemar Marek HR z Jasła.

Zjazd ZHP jest najwyższą władzą organizacji, która zbiera się co 4 lata, aby podsumować kończącą się kadencję władz, wybrać władze na kolejne 4 lata oraz zdecydować o kierunkach pracy ZHP jak również rozpatrzeć projekty uchwał w kluczowych dla ZHP sprawach. Najbliższy, 40. Zjazd ZHP obradować będzie w grudniu bieżącego roku w Warszawie. Uczestniczą w nim delegaci wybierani w środowiskach harcerskich całej Polski.

Hufiec ZHP Dębica wybierał dwóch delegatów razem z przedstawicielami hufców: Jasło, Łańcut, Ropczycko-Sędziszowskiego oraz Ziemi Pilźnieńskiej. Wyboru dokonano podczas zbiórki wyborczej w środę, 27 września 2017 r.,  w Ropczycach. Decyzją zebranych delegatami będą hm. Mateusz Cebula HR z Dębicy oraz hm. Waldemar Marek HR z Jasła.

Harcmistrz Mateusz Cebula jest komendantem Hufca ZHP Dębica, zastępcą Komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP a w kończącej się w grudniu kadencji władz ZHP jest członkiem Rady Naczelnej ZHP, gdzie przewodniczy komisji ds. zarządzania organizacją. Delegatem będzie po raz kolejny - na 38. Zjeździe ZHP pracował w zjazdowym prezydium a na 39. Zjeździe ZHP przewodniczył komisji statutowej.

fot. Hufiec Ropczycko-Sędziszowski ZHP