W dniach 10-12 listopada 2017 r. odbył się jesienny biwak Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika z Hufca ZHP Dębica. Harcerze biwakowali w Zespole Szkół w Pogrodziu. Tematem przewodnim na trzy dni wspanialej przygody stała się „Różowa Pantera”.

Pierwszego dnia harcerze prezentowali swoje różowe stroje oraz zadania, które razem ze swoimi drużynami wykonali przed rozpoczęciem biwaku. Dodatkowo otrzymali ważne informacje dotyczące Różowej Pantery i jej zagięcia. Śledztwo rozpoczęło biwakowe współzawodnictwo drużyn.

Kolejnego dnia rano harcerze wzięli udział w uroczystościach miejskich z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Dębicy. Po powrocie do szkoły odbyły się tematyczne zajęcia dla wszystkich grup metodycznych. Wieczorem podczas wspólnego kominka harcerze rozważali 10 punktów Prawa Harcerskiego oraz tłumaczyli je na prosty, współczesny język.

Ostatniego dnia biwaku odbył się apel, na którym wyłoniono zwycięzców biwakowej rywalizacji. Zagadkę zaginięcia Różowej Pantery rozwiązała 7 Drużyna Harcerska Nieprzemakalni” im. S.M. Palucha tym samym wygrywając współzawodnictwo.

Po tradycyjnym pożegnaniu w kręgu zakończył się biwak, po którym na pewno zostanie masa pięknych wspomnień. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.