W niedzielę, 17 grudnia 2017 r. pięćdziesięcioosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica udała się do Rzeszowa na uroczyste rozesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Tego dnia około 500 harcerek i harcerzy z Podkarpacia przyjęło ogień z Betlejem, aby wrócić z nim do swych domów i przekazać mieszkańcom okolic swojej działalności. W tym roku przesłanie akcji to słowa "W Tobie jest Światło".

Od wielu lat harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego biorą udział w akcji Betlejemskiego Światła Pokoju, niosąc symboliczny płomień z Betlejem na całą Polskę a potem przekazują za wschodnią granicę. Polscy harcerze przyjmują Światło od Słowaków, a wędrówkę rozpoczyna w Wiedniu dokąd przylatuje z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Dębicka delegacja pojechała do Rzeszowa, gdzie w czasie uroczystej Mszy Świętej w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego harcerki i harcerze wysłuchali Słowa Bożego, przyjęli lampiony ze Światłem, odbyło się też ogniobranie. Potem powrócili do Dębicy i tym samym rozpoczęła się tegoroczna wędrówka Światła po ziemi dębickiej.