W poniedziałek, 18 grudnia 2017 r., kilkadziesiąt harcerek i harcerzy reprezentujących środowiska Hufca ZHP Dębica spotkało się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy, gdzie miało miejsce rozesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju na tegoroczną wędrówkę po Dębicy i okolicach.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego śpiewu kolęd, odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz tradycyjnego w harcerskim gronie łamania się chlebem połączonego ze składaniem sobie życzeń. Następnie harcerze wzięli udział w krótkim warsztacie i przygotowali ozdoby choinkowe, a kolejno wzięli udział w wieczornej Mszy Świętej roratniej i tym samym rozpoczęła się tegoroczna dębicka wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju. Spotkanie przygotowali harcerze z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika.

- Przez najbliższe dni harcerze odwiedzą szereg miejsc, instytucji i osób przekazując Światło z Betlejem wraz z tegorocznym przesłaniem "W Tobie jest Światło" - mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant Hufca ZHP Dębica - Słowa te niosą jasny przekaz, że w każdym z nas jest pierwiatek dobra i tylko od nas zależy czy z niego skorzystamy. Idąc ze Światlem chcemy zachęcać do odkrywania w sobie pokładów dobra i dzielenia się nim z innymi.