Szlachetna Paczka to nie jedyna przedświąteczna akcja, w którą zaangażowali się dębiccy harcerze. Drużyny i gromady z Hufca ZHP Dębica włączyły się też w dwie akcje - zbiórki produktów dla polskich kombatantów na Kresach oraz dla polskich bohaterów żyjących w trudnych warunkach w Polsce.

"Rodacy - Bohaterom" i "Paczka dla Bohatera" to dwie akcje polegające na zbiórce produktów - trwałej żywności, chemii i kartek z życzeniami, które są potem przekazywane polskim kombatantom - na Kresach albo w kraju w ramach świątecznego wsparcia. Dębiccy harcerze włączyli się w obie te akcje poprzez organizację zbiórek w niektórych szkołach, włączenie się w ogólne szkolne zbiórki a także wsparcie w akcji na terenie Galerii Dębickiej. Dary zostały potem przekazane organizatorom poszczególnych akcji.

Szczególnie w akcję na rzecz kombatantów zaangażowały się 7 Drużyna Harcerska "Nieprzemakalni" (drużynowa Natalia Czaja), 9 Gromada Zuchowa "Mali Paunisi" (drużynowa Kamila Misielak), 27 Drużyna Starszoharcerska "Skała" i 55 Dębicka Drużyna Starszoharcerska "Gawra" (drużynowa Agnieszka Borek) oraz dh. Joanna Wiącek. Dary przekazali też harcerze z Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej.