4 marca 2018 r. w Dębicy odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - święta państwowego ustanowionego dla uczczenia pamięci o tych, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i podjęli nierówną walkę z nowym, sowieckim okupantem i jego pachołkami. Jak co roku nie zabrakło na uroczystościach harcerzy Hufca ZHP Dębica, który był partnerem obchodów.

W uroczystościach patriotyczno-religijnych wzięła udział reprezentacja Hufca ZHP Dębica z zastępcą komendanta hm. Sławomirem Gleniem HR, a służbę pełnili harcerze z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego. Harcerze wsparli również zabezpieczenie trasy pierwszej dębickiej edycji biegu "Tropem Wilczym".

fot. www.janwarzecha.pl