Dołącz do nas!

Tagi

Podsumowanie konkursu W piątek, 11 maja 2018 r., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie konkursu „W służbie Niepodległej...” organizowanego przez Hufiec ZHP Dębica. Konkurs zorganizowano dla upamiętnienia bohaterów ziemi dębickiej, służy też popularyzowaniu lokalnej historii oraz budowaniu świadomości patriotycznej i historycznej młodego pokolenia.

 

- W 2015 r. zorganizowaliśmy konkurs „Golgota Wschodu” upamiętniający Sybiraków, rok i dwa lata później rozszerzyliśmy formułę na ogół lokalnych postaci mogących być wzorem dla młodego pokolenia. – mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant Hufca ZHP Dębica - Konkursy cieszyły się powodzeniem, więc w tym roku kontynuowaliśmy organizację przedsięwzięcia koncentrując się na postaciach związanych z ziemią dębicką, które uczestniczyły w walkach o niepodległość oraz miały swój wkład w odbudowę i życie Dębicy po odzyskaniu niepodległości. Warto i trzeba krzewić pamięć o lokalnych bohaterach i postaciach mogących być wzorem dla młodych.

Podsumowanie konkursu Podsumowanie konkursu

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy konkursowej składającej się z trzech elementów, inspirowanej życiem wybranej przez siebie postaci – mieszkańca Dębicy albo regionu, względnie osoby wyraźnie związanej z ziemią dębicką, która miała swój udział w walkach albo pracy na rzecz odzyskania niepodległości w 1918 r. albo odbudowie Rzeczpospolitej zaraz po odzyskaniu niepodległości a poprzez swoje czyny/postawę/życie może stanowić wzór dla młodego pokolenia.

Podsumowanie konkursu Podsumowanie konkursu Podsumowanie konkursu

W piątek, 11 maja 2018 r., wiceburmistrz Wojciech Iwasieczko i przewodniczący rady miejskiej Ryszard Pękala wręczyli nagrody laureatom i wyróżnionym w konkursie; przekazano także dyplomy i podziękowania dla pozostałych uczestników oraz ich opiekunów. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac jury wyłoniło 6 laureatów i 9 wyróżnionych. Listę nagrodzonych można zobaczyć tutaj.

Podsumowanie konkursu Podsumowanie konkursu

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.

fot. UM Dębica

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com