Sprawności na całe życie za Twój 1% podatku!
Dołącz do nas!

Tagi

W piątek 11 maja 2018 r. w Dębicy odbyła się I Miejska Gra Terenowa Przedszkolaków "Dębica z historią w tle" zorganizowana przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Dębicy i 27 DSH "Skała" im. Jerzego Wawrzyńca Żuławskiego. Wzięły w niej udział patrole reprezentujące 13 przedszkoli, a celem gry było uczczenie 660-lecia lokacji Dębicy i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

Dzięki grze dzieci miały okazję poznać różne ciekawostki i fakty związane z historią naszego miasta. Wszystkie drużyny o godzinie 9:00 wystartowały ze swoich przedszkoli, przemieszczając się po Dębicy docierały do baz, które wskazywała mapa przygotowana dla każdej grupy. Po zameldowaniu się w kolejnych bazach przedszkolaki wykonywały zadania przygotowane przez harcerzy 27 DSH pod wodzą hm. Sławomira Glenia HR. Zadania wiązały się z historią miasta, znanymi postaciami.

Za prawidłowe wykonanie zadań dzieci otrzymywały rekwizyty, które były wyznacznikiem ukończenia I etapu gry oraz przejścia do etapu II. Podczas pokonywania trasy dzieci dodatkowo wręczały mieszkańcom Dębicy wlepki z informacją o obchodach 660-lecia lokacji miasta oraz 100-lecia Polski niepodległej.

II etap gry odbył się na hali MOSiR przy ul. Kościuszki, gdzie dzieci wspólnie odkrywały baner z widokiem naszego miasta, układały hasło finałowe "Mały Przedszkolak - Duży Patriota" oraz zaśpiewały specjalne przygotowaną piosenkę o Dębicy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com