Dołącz do nas!

Tagi

W weekend 22-23 września 2018 r. harcerze w całym kraju organizowali wydarzenia w ramach akcji “Mamy moc!” będącej elementem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz 100-lecia powstania organizacji Związek Harcerstwa Polskiego. Kilkudziesięcioosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica wzięła udział w Święcie Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Rzeszowie w dn. 22 września 2018 r.

 

Od samego rana do Rzeszowa zjeżdżali się harcerze z wszystkich zakątków Podkarpacia, w tym z Dębicy i Jodłowej. Po rejestracji patroli wszyscy wyruszyli na gry miejskie związane z okresem walk o niepodległość, utworzeniem ZHP i postaciami kluczowymi dla tych wydarzeń. Do rozwiązania był szereg zagadek, pomocą służyły aplikacje mobilne do odczytywania QR kodów oraz nawigacja GPS. Gra łączyła więc czasy współczesne z historią.

Kolejno harcerze zgromadzili się w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Odsłonięto tam pamiątkowy głaz, a następnie w rzeszowskiej farze odprawiono Mszę Świętą. Po mszy aleją 3 Maja przemaszerowała harcerska defilada poprzedzona uroczystym apelem całej Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

Następnie wszyscy uczestnicy święta chorągwi przemieścili się na błonia wokół rzeszowskiej katedry, gdzie odbył się piknik rodzinny, podczas którego każdy hufiec prezentował swój dorobek i oferował ciekawe aktywności. Na dębickim stoisku można było się dowiedzieć więcej o Dębicy, wykonać prace plastyczne związane z symbolami miasta i nie tylko.

Na zakończenie pikniku odbył się koncert zespołu Dom o Zielonych Progach, po którym rozpalono symboliczne ognisko – Watrę Stulecia. Po tym wydarzeniu harcerze wrócili do domów. Komenda Hufca ZHP Dębica dziękuje Urzędowi Miejskiemu w Dębicy za przekazanie materiałów promocyjnych wykorzystanych na stoisku Hufca ZHP Dębica.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com