Dołącz do nas!

Tagi

W sobotę, 6 października 2018 r., w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego obradował zjazd Chorągwi Podkarpackiej ZHP kończący czteroletnią kadencję władz chorągwi. Wybrano nowe władze, a wśród nich znaleźli się instruktorzy Hufca ZHP Dębica.

 

 

Zjazd odbywa się co cztery lata aby podsumować miniony czas oraz wybrać nowe władze i wytyczyć kierunki działania. Uczestniczyli w nim delegaci i komendanci wszystkich hufców, ustępujące władze chorągwi oraz goście z władz naczelnych – Naczelnik ZHP, Skarbnik ZHP i Wiceprzewodniczący ZHP. Obrady prowadził hm. Mateusz Cebula HR z Hufca ZHP Dębica.

Delegaci po dyskusji przyjęli sprawozdania ustępujących władz chorągwi oraz udzielili absolutorium członkom ustępującej komendy chorągwi, w tym hm. Mateuszowi Cebuli HR, który pełnił funkcję zastępcy komendanta odpowiedzialnego za pracę z kadrą oraz wizerunek.

Wybrano nowe władze Chorągwi Podkarpackiej ZHP na lata 2018-2022. Komendantem chorągwi ponownie został hm. Mariusz Bezdzietny HR z Hufca ZHP Tarnobrzeg. W składzie komendy chorągwi jako skarbnik znalazł się phm. Artur Kowalski HR z Hufca ZHP Dębica. Hm. Mateusz Cebula HR został wybrany do rady chorągwi, która powołała go na swego przewodniczącego (pełnił tę funkcję wcześniej w latach 2010-2014). Członkiem sądu harcerskiego chorągwi został wybrany hm. Sławomir Gleń HR.

To nie koniec akcentów związanych z harcerstwem na ziemi dębickiej we władzach chorągwi, ponieważ do władz wybrano instruktorów Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej: hm. Maria Smoła-Wójcik i hm. Ryszard Zbaraza zostali członkami sądu harcerskiego (druh Ryszard jako wiceprzewodniczący), a phm. Piotr Bańdur będzie pracował w komisji rewizyjnej chorągwi.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com