Dołącz do nas!

Tagi

Nasza droga do niepodległościPod takim hasłem odbył się zlot Hufca ZHP Dębica w dniach 13-14 października 2018 r. Około 150 zuchów, harcerek i harcerzy uczestniczyło w grze terenowej, warsztatach tematycznych, edukacyjnej grze planszowej i nie tylko.

 

 

 

Zlot rozpoczął się w sobotni poranek na terenie Dębicy. Przez kilka godzin patrole harcerskie złożone z członków różnych drużyn wędrowały po mieście i realizowały zadania w ramach gry terenowej opartej o motywy niepodległościowe. Następnie uczestnicy zostali przetransportowani do Stasiówki, gdzie znajdowała się zlotowa baza.

Nasza droga do niepodległościNasza droga do niepodległościNasza droga do niepodległości

Nasza droga do niepodległości

Po obiedzie harcerze zagrali w edukacyjną grę planszową „Harcerska mapa niepodległej” w dużym formacie. A następnie w grupach metodycznych odbyły się zajęcia warsztatowe – quiz o niepodległej, turniej wiedzy oraz sąd nad niepodległą. Wieczór upłynął pod znakiem refleksyjnego świeczkowiska.

W niedzielę harcerze wzięli udział we Mszy Świętej, a następnie odbył się uroczysty apel. Podczas apelu podsumowano zlotowe współzawodnictwo i wręczono nagrody najlepszym patrolom. Zlot hufca to okazja do nagrodzenia najlepszych drużyn i gromad hufca za całoroczne współzawodnictwo. Miano Złotej Drużyny zdobyła 8 DDH „Improwizacja” z SP nr 3 w Dębicy, Srebrną Drużyną została 10 DDH „Ślad” z SP nr 11 w Dębicy, a Brązową Drużyną zostały: 3 GZ „Szare Wiewiórki” z Jodłowej, 7 DH „Nieprzemakalni” z SP nr 9 w Dębicy, 12 DDSH „Groń” z SP nr 3 w Dębicy, 19 DDH „Watra” z SP nr 2 w Dębicy, 27 DSH „Skała” z SP nr 11 w Dębicy oraz 55 DDSH „Gawra” z MG 1 w Dębicy.

Nasza droga do niepodległościNasza droga do niepodległościNasza droga do niepodległości

Nasza droga do niepodległości

Wręczono także podziękowania dla drużynowych, którzy zakończyli służbę w ciągu poprzedniego roku. Ogłoszono również wyniki plebiscytu dla kadry hufca. Drużynową Roku została pwd. Anna Szyszka, a Instruktorkami Roku pwd. Gabriela Ragan HR i pwd. Ilona Stasiowska HR. Komendantowi hufca hm. Mateuszowi Cebuli HR został przez Skarbnika Chorągwi Podkarpackiej ZHP phm. Artura Kowalskiego HR wręczony Srebrny Krzyż „Za zasługi dla ZHP”. Zlot zorganizowała kadra Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia pod kierunkiem pwd. Gabrieli Ragan HR.

Organizacja zlotu była możliwa dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego ogłoszonego przez Urząd Miejski w Dębicy.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com