Dołącz do nas!

Tagi

W dniach 26-28 października 2018 r. ok. 50 harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" biwakowało w szkole w Pustyni. Zorganizowali biwak jesienny, którego celem było powrócenie do korzeni harcerstwa i przypomnienie sobie co tak naprawdę oznacza to słowo.

 

Zajęcia obejmowały między innymi tematykę historyczno-patriotyczną - uczestnicy wcielili się w role członków Szarych Szeregów i poprzez różne zadania mieli szansę poznać ich poprzedników pełniących służbę podczas II wojny światowej. Oprócz tych wypełnionych ideami i historią chwil, biwakowicze mieli czas na pogłębienie relacji między sobą i spędzenie wolnego czasu na śpiewaniu piosenek czy graniu w gry integracyjne. Nie przeszkodziła im w tym nawet niesprzyjająca pogoda, ponieważ jak mawiał założyciel skautingu gen. Robert Baden Powell - harcerz jest zawsze uśmiechnięty. Trochę czasu harcerze poświęcili także na pierwsze przygotowania do przyszłorocznego letniego obozu, który odbędzie się w wakacje.

Po biwaku harcerze powrócili do swych codziennych obowiązków zrelaksowani, z poszerzoną wiedzą, a przede wszystkim głodni kolejnych wrażeń i kolejnych wyjazdów.  Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com