Dołącz do nas!

Tagi

Setna rocznica odzyskania niepodległościW całym kraju świętowano setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Nie zabrakło obchodów na terenie ziemi dębickiej, w które jak zawsze aktywnie włączyli się harcerze Hufca ZHP Dębica. Reprezentacje harcerzy pełniły służbę w Dębicy i Jodłowej.

 

 

Około 80 osób liczyła reprezentacja Hufca ZHP Dębica podczas uroczystości w Dębicy. Harcerze wystawili poczty sztandarowe swojego hufca i Sybiraków. Odbierali także wiązanki kwiatów składane na placu Gryfitów. Podczas przemarzu z Rynku do kościoła św. Jadwigi harcerze nieśli biało-czerwone barwy. Kwiaty w imieniu harcerzy złożyła delegacja: hm. Mateusz Cebula HR - komendant hufca, hm. Sławomir Gleń HR - z-ca komendanta hufca oraz pwd. Magdalena Marszałek HR - komendant 7 Szczepu Drużyn Dębickich. Po zakończonych uroczystościach grupa harcerzy pomogła w zabezpieczeniu Biegu Niepodległości.

Setna rocznica odzyskania niepodległościSetna rocznica odzyskania niepodległościSetna rocznica odzyskania niepodległości

Setna rocznica odzyskania niepodległościSetna rocznica odzyskania niepodległościSetna rocznica odzyskania niepodległości

Setna rocznica odzyskania niepodległościSetna rocznica odzyskania niepodległości

Harcerzy nie zabrakło także podczas uroczystości w Jodłowej, gdzie miała miejsce Msza Święta i odsłonięcie kapliczki - pomnika niepodległości. Harcerze i zuchy nieśli biało-czewone barwy, dokonali wciągnięcia flagi i aktywnie brali udział w uroczystości.

Setna rocznica odzyskania niepodległościSetna rocznica odzyskania niepodległościSetna rocznica odzyskania niepodległości

 

fot. zasoby własne, biuro posła Jana Warzechy, debica24.eu, FB Paweł Ciszczoń

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com