Dołącz do nas!

Tagi

W całym kraju świętowano setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Nie zabrakło obchodów na terenie ziemi dębickiej, w które jak zawsze aktywnie włączyli się harcerze Hufca ZHP Dębica. Reprezentacje harcerzy pełniły służbę w Dębicy i Jodłowej.

 

 

Około 80 osób liczyła reprezentacja Hufca ZHP Dębica podczas uroczystości w Dębicy. Harcerze wystawili poczty sztandarowe swojego hufca i Sybiraków. Odbierali także wiązanki kwiatów składane na placu Gryfitów. Podczas przemarzu z Rynku do kościoła św. Jadwigi harcerze nieśli biało-czerwone barwy. Kwiaty w imieniu harcerzy złożyła delegacja: hm. Mateusz Cebula HR - komendant hufca, hm. Sławomir Gleń HR - z-ca komendanta hufca oraz pwd. Magdalena Marszałek HR - komendant 7 Szczepu Drużyn Dębickich. Po zakończonych uroczystościach grupa harcerzy pomogła w zabezpieczeniu Biegu Niepodległości.

Harcerzy nie zabrakło także podczas uroczystości w Jodłowej, gdzie miała miejsce Msza Święta i odsłonięcie kapliczki - pomnika niepodległości. Harcerze i zuchy nieśli biało-czewone barwy, dokonali wciągnięcia flagi i aktywnie brali udział w uroczystości.

 

fot. zasoby własne, biuro posła Jana Warzechy, debica24.eu, FB Paweł Ciszczoń

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com