W niedzielę 16 grudnia 2018 r. kilkunastoosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica pojechała do Rzeszowa, gdzie odbyła się uroczystość rozesłania Betlejemskiego Światła Pokoju dla harcerzy Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Tym samym ogień z Betlejem zawitał po raz kolejny na ziemię dębicką.

W Rzeszowie harcerze uczestniczyli najpierw w grze miejskiej, która przybliżyła im idee Światła, kwestie wychowania duchowego i religijnego oraz inne aspekty związane z nadchodzącymi świętami. Potem odbyła się Msza Święta, gdzie także dębiccy harcerze otrzymali lampion z Betlejemskim Światłem Pokoju. Do Rzeszowa pojechała grupa harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego oraz zuchy i harcerze z Jodłowej.

Tegoroczne przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju to słowa "Światło, które łączy". I z takim przekazem harcerki i harcerze odwiedzą różne zakątki i miejsca na ziemi dębickiej niosąc ogień z Betlejem i świąteczne życzenia mieszkańcom regionu.