obozWędrówki, ogniska, ciekawe warsztaty, przyjaźń i zabawa - po prostu skauting! Tak w skrócie można opisać obóz 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego, który miał miejsce w harcerskim ośrodku „Berdo” w Myczkowcach k. Soliny w dn. 15-23.07.2013r.

Blisko pięćdziesięcioro harcerek i harcerzy z Dębicy przez dziewięć dni obozowało nad Jeziorem Myczkowieckim. Tematyka obozu nawiązywała do pierwszego skautowego obozu zorganizowanego przez lorda Roberta Baden-Powella na wyspie Brownsea w 1907r. Nie zabrakło też lokalnej, bieszczadzkiej nuty – harcerze wędrowali po Połoninie Wetlińskiej, odwiedzili jednego z bieszczadzkich artystów, Zdzisława Pękalskiego, a wieczorami przy ognisku wsłuchiwali się w legendy o biesach i czadach.

Obozowe dni wypełniały różnorodne warsztaty pobudzające kreatywność, otwartość oraz aktywność. Zastępy współzawodniczyły podczas szeregu gier oraz turnieju. Młodzi ludzie uczyli się pracy w grupie, działania zespołowego i korzystali z uroków aktywnego wypoczynku na łonie natury. Obóz przygotowała kadra 7 Szczepu pod kierunkiem hm. Mateusza Cebuli i phm. Katarzyny Bizoń.
Przedsięwzięcie było realizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dębicy, uzyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu prowadzenia profilaktyki uzależnień.

obozobozoboz