W dniach 14-16 grudnia 2018 r. odbył się biwak mikołajkowy Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika. Harcerze spotkali się w szkole w Podgrodziu, aby wspólnie wybrać ścieżkę, którą chcą podążyć. Do wyboru były dwie: pomoc Mikołajowi lub pomoc jego skrzatom.

Skrzaty narzekały na to, że mają za dużo pracy i dostają za mało cukierków, a Mikołaj chciał jakoś rozwiązać konflikt. Ostatecznie harcerzom udało się pogodzić obydwie strony, więc święta w tym roku się odbędą! Po męczącym, pełnym wrażeń wyjeździe wszyscy harcerze wrócili uśmiechnięci do swoich domów i z pewnością czekają na kolejne wyzwania. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.