Wieczorem w środę 19 grudnia 2018 r. społeczność Hufca ZHP Dębica zgromadziła się na tradycyjnym świątecznym spotkaniu. Tym razem harcerze gościli w murach II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania kręgu i krótkich życzeń połączonych z przesłaniem Betlejemskiego Światła Pokoju przez komendanta hufca hm. Mateusza Cebulę HR. Następnie wszyscy łamali się chlebem - zgodnie z harcerskim zwyczajem składając sobie życzenia. Potem w grupach przygotowano wspólnie duże świąteczne kartki, a całość zakończyła się wspólnym śpiewem świątecznych utworów muzycznych.

W kolejnych dniach poszczególne drużyny przekazały Betlejemskie Światło Pokoju do wyznaczonych miejsc, osób i instytucji. Spotkanie przygotowały drużynowe 8 DDH dh. Zuzanna Grecka i 126 DWDH dh. Izabela Jodłowska.