Reprezentacja 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy uczestniczyła w dn. 5-6 kwietnia 2019 r. w XII Ogólnopolskim Biwaku NS w Mielcu. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa "Przystanek Bajka".

Dla uczestników biwaku przygotowano szereg atrakcji. W piątek odbył się pokaz czarodzieja, apel, obrzędowe ognisko oraz droga krzyżowa. Sobotę wypełniła gra terenowa "Wyprawa w czarodziejski las", gdzie harcerze z drużyn zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami stawili czoła strzelaniu z łuku, budowie szałasu, przeprawie przez tor przeszkód. W efekcie dębicka reprezentacja zdobyła III miejsce i nagrody. Potem odbyły się warsztaty teatralne, gdzie każda grupa prezentowała wybraną bajkę.

Udział w biwaku był współfinansowany przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.