phmDwunastu młodych instruktorów ZHP spędziło dwa czerwcowe weekendy w SSM „Rozdzielnia wiatrów” w Głobikowej oraz w szkole w Stasiówce szkoląc się podczas kursu podharcmistrzowskiego zorganizowanego przez Chorągiew Podkarpacką ZHP.

- Kurs podharcmistrzowski to szkolenie przeznaczone dla kandydatów na liderów zespołów instruktorskich w ZHP. – mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant kursu – Szkolenie wstępnie przygotowuje uczestników do kierowania codzienną pracą grup drużyn harcerskich (szczepów), organizacji szkoleń dla osób wchodzących na drogę instruktora harcerskiego, wspierania drużynowych w codziennej pracy poprzez przygotowywanie materiałów programowych, opiekę nad ich rozwojem w organizacji oraz szeregu innych zadań.

Intensywne szkoleniowe dni w Głobikowej i Stasiówce spędziło dwunastu młodych instruktorów z województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Wśród poruszanych treści znalazły się: zarządzanie projektami w organizacjach pozarządowych, kierowanie i praca z grupą, budowanie kompetencji liderskich, techniki prezentacji, umiejętności interpersonalne, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz podstawy współpracy zagranicznej.

Pomiędzy kursowymi zjazdami uczestnicy mierzyli się z dwoma zadaniami zaliczeniowymi: przygotowaniem wystąpienia publicznego oraz dokumentacji wybranego projektu dla jednostek ZHP.

phmphm