W piątek, 20.09.2013r., w murach Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy obradował zjazd sprawozdawczy Hufca ZHP Dębica. Zjazd zgromadził kadrę instruktorską dębickiego hufca: drużynowych, komendantów szczepów, członków zespołów wspierających oraz władz hufca.

- Zgodnie ze statutem ZHP, w połowie kadencji władz hufca (a obecne wybrano na czteroletnią kadencję jesienią 2011r.) zwoływany jest zjazd sprawozdawczy hufca, mający na celu podsumowanie i ocenę dotychczasowej pracy komendanta i komendy hufca. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica.

Podczas obrad prowadzonych przez phm. Sławomira Glenia, komendant hufca przedstawił sprawozdanie. Za największe sukcesy uznano wysiłek włożony w kształcenie kadry (przeszkolono prawie 100 osób – na dębickie kursy przyjeżdżały też osoby z całego Podkarpacia i Polski), budowę wizerunku harcerstwa i solidnych relacji z samorządem oraz innymi partnerami, pozyskiwanie środków i usprawnienie zarządzania. Jesienią 2011r. w dębickim hufcu było nieco ponad 200 harcerzy – obecnie jest ich prawie 300 – to też uznano za bardzo dobry znak.

Swoje opinie o pracy komendy hufca przedstawiła komisja rewizyjna oraz komenda Chorągwi Podkarpackiej ZHP (ustami pełnomocnika hm. Ryszarda Zbarazy) – obydwie bardzo pozytywne. Zjazd jednogłośnie przyjął sprawozdanie komendy hufca oraz bez głosu sprzeciwu udzielił absolutorium wszystkim członkom komendy. W dalszej części obrad omówiono bieżące kwestie dotyczące pracy hufca i jego agend.

- Cieszę się, że wspólnota instruktorska pozytywnie oceniła dwa lata dotychczasowej pracy komendy, którą mam zaszczyt kierować. – podsumowuje hm. Mateusz Cebula – Wierzę, że za dwa lata, kończąc kadencję, będziemy mogli pochwalić się kolejnymi sukcesami i samymi pozytywnymi aspektami naszej działalności.