kursW weekend 11-13.10.2013r. rozpoczęło się II Zgrupowanie Kursów Drużynowych organizowane przez MZKK Hufców Dębica i Ziemi Pilźnieńskiej. Pierwszy biwak kursowy odbył się w Zespole Szkół w Brzeźnicy i wzięło w nim udział blisko 30 kursantów z hufców: Dębica, Kraków Nowa Huta, Leżajsk, Tarnobrzeg i Ziemi Pilźnieńskiej.

Młodzi kandydaci na drużynowych kształcili się do pracy z trzema różnymi grupami metodycznymi: harcerzami (klasy 4-6 szkoły podstawowej), harcerzami starszymi (gimnazjaliści) i wędrownikami (16-21 lat). Podczas zajęć przygotowanych przez kadrę z Hufca ZHP Dębica przyszli drużynowi poznawali szczegóły metodyki pracy z daną grupą wiekową, charakterystyczne formy pracy, zasady przygotowywania zbiórek oraz konstruowania programu drużyny. Ponadto, poruszono tematykę związaną z obozowaniem drużyny, tworzeniem obrzędowości oraz debatowano o podstawach ideowych harcerstwa.

Za dwa tygodnie obędzie się druga część szkolenia. W międzyczasie kursanci zmierzą się  z zadaniami zleconymi przez komendę kursu, które pozwolą zweryfikować ich wiedzę i umiejętności. Pierwszy zjazd kursu przygotowała kadra z Hufca ZHP Dębica pod kierunkiem hm. Mateusza Cebuli.

Przedsięwzięcie częściowo finansowane przez Urząd Miejski w Dębicy w ramach środków pozyskanych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

kurs