Dołącz do nas!

Tagi

zastW sobotę 19.10.2013r. rozpoczął się kurs zastępowych „Brązowym szlakiem”, organizowany przez Prawie 48 Szczep Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika z Hufca ZHP Dębica. W warsztatach, które odbyły się w siedzibie dębickiego hufca brało udział dziesięciu kursantów.

Kandydaci na zastępowego rozpoczęli warsztaty od gry miejskiej „Brązowym szlakiem”, podczas której wykonywali zadania związane ze zręcznością, znajomością znaków patrolowych, węzłów, szyfrowania, a także umiejętnością zapamiętywania informacji. Grę przygotowała dh. Katarzyna Dudek (przyboczna 9 Gromady Zuchowej z SP nr 9). Kolejne zajęcia związane z zastępem, rolą zastępu w drużynie i dobrym duchem zastępu przygotowała dh. Agnieszka Cieśla (drużynowa 9 Gromady Zuchowej z SP nr 9). Następnie kursanci pod okiem HO Pawła Urbana (przybocznego 7 Drużyny Harcerskiej z SP nr 9) ćwiczyli pisanie konspektów, poznali zasady dobrej zbiórki  oraz rozwinęli swoje umiejętności w tworzeniu rebusów. Przyszli zastępowi na kolejnych zajęciach prowadzonych przez sam. Gabrielę  Ćwik (przyboczną 27 Drużyny Starszoharcerskiej z MG nr 4) stworzyli portret idealnego zastępowego, poznając jego cechy i obowiązki. Harcerze wspólnie starali się wpaść na pomysł jak zlikwidować swoje wady, aby w przyszłości być dobrym przywódcą zastępu.

W trakcie zajęć kursanci pracowali w dwóch zastępach: „Karkonosze” i „Stalagmity”, a podczas przerw korzystali z dobrej pogody grając w siatkówkę. Żeby ukończyć kurs, młodzi liderzy będą musieli wziąć udział w biwaku szkoleniowym i wykazać się nabytą wiedzą oraz umiejętnościami przed komendą kursu.

kurs

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 500 138 800

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com