bsp"Wyjdź z cienia - pokaż dobro!" - z takim przesłaniem harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego już po raz kolejny zaniosą Betlejemskie Światło Pokoju do polskich miast i wsi. Także na ziemi dębickiej nie zabraknie ognia z Betlejem. We środę 18 grudnia przywiezie je z Rzeszowa delegacja Hufca ZHP Dębica i przez kolejne dni Światło będzie wędrować po Dębicy i okolicach.

Tegoroczne hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych.

Betlejemskie Światło Pokoju trafi do władz samorządowych, kościołów, szkół i szeregu innych instytucji. Zachęcamy do wzięcia ze sobą Światła na wigilijny stół.

bsp