Dołącz do nas!

Tagi

kursW dniach 30.01-2.02.2014r. w Zespole Szkół w Pustkowie Osiedlu miał miejsce I biwak Kursu Przewodnikowskiego "Granatowa Fabryka" zorganizowanego przez kadrę kształcącą Hufca ZHP Dębica. Do roli instruktora ZHP przygotowywało się blisko 20 młodych ludzi z Dębicy, Jasła, Łańcuta, Pilzna, Przeworska i Rzeszowa.

Kurs przewodnikowski to pierwsze szkolenie instruktorskie w ZHP, które przygotowuje przyszłą kadrę organizacji do realizacji zadań wychowawczych oraz organizacyjnych. Podczas pierwszych czterech kursowych dni uczestnicy szkolenia poznawali tajniki pracy z grupą, komunikacji interpersonalnej, a także zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, promocji harcerskich działań oraz współpracy ze środowiskiem lokalnym.  Młodzi liderzy uczyli się też jak należy organizować biwaki, planować pracę, prowadzić prawidłowo dokumentację i rozliczenia finansowe, a także pozyskiwać środki na działanie drużyny i dbać o swój rozwój. Sprawdzili także swoją wiedzę harcerską i zastanawiali się nad postawami oczekiwanymi od instruktorów ZHP oraz zachowaniami w trudnych sytuacjach wychowawczych.

W marcu kursanci spotkają się na drugiej części szkolenia, w a międzyczasie czeka ich realizacja zadań zaliczeniowych w postaci opracowania planu prac drużyny, przygotowania koncepcji akcji zarobkowej a także realizacji projektu dotyczącego organizacji biwaków. Kurs jest utrzymany w konwencji fabryki - nie zabrakło więc uroczystej kolacji firmowej na rozpoczęcie szkolenia, a także wyborów pracownika dnia, gry ekonomicznej i wielu innych elementów. Kurs przygotowała kadra pod kierunkiem hm. Mateusza Cebuli HR, w skład komendy kursu weszli: phm. Justyna Kowalska HR, phm. Karolina Cichowska HR, pwd. Bartosz Krzemień HR i pwd. Filip Krzyżak HO. Zajęcia prowadziła także pwd. Magdalena Jędrzejczyk HR.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Szkolenie harcerskich wolontariuszy umożliwiło też wsparcie finansowe przekazane przez Firmę Oponiarską Dębica S.A.

kurskurs

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 500 138 800

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com