rajdW dniach 12-16 lutego 2014 roku odbył się Rajd Zimowy „II Trasa 2014”. W tym roku organizatorem był Hufiec ZHP Nysa. Reprezentacja Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika wzięła w nim udział już siódmy raz. Tradycyjnie rajd odbył się w Górach Opawskich, gdzie od lat przyjeżdżają harcerze z całej Polski wydeptując ścieżki w śniegu. W tym roku pogoda spłatała figla i było bardzo wiosennie. Nie zniechęciło to nikogo – wręcz przeciwnie. Na trasie pojawiło się aż 140 harcerzy nie licząc obsługi.

Dębicki patrol składał się zarówno z osób debiutujących na rajdzie, jak i tych, którzy na tą harcerską imprezę jeżdżą od lat. Szefową patrolu była phm. Karolina Cichowska HR. W drodze na rajd i z powrotem, a także podczas samej wędrówki harcerze pokonali ponad 800 kilometrów – pociągiem, autobusem, szynobusem i oczywiście pieszo.
Tematyka tegorocznego rajdu krążyła wokół starożytności. Podczas wędrówek i noclegów harcerze stanęli przed wieloma wyznawaniami – wykradnięciem ognia z Olimpu, sprzątaniem stajni Augiasza, pomocą Syzyfowi oraz udziałem w igrzyskach. Trasa rajdu wiodła z Głuchołazów Zdrój przez Górę Chrobrego i inne szlaki Gór Opawskich aż do Nysy. Tam harcerze uczestniczyli w grze miejskiej poznając historię oraz architekturę Nysy. Nie zabrakło rajdowego festiwalu piosenki oraz wieczornych kominków i dyskusji.
Za rok odbędzie się kolejna edycja zimowego rajdu i jedno jest pewne – nie zabranie na nim dębickich harcerek i harcerzy.

rajd