Dołącz do nas!

Tagi

kursW sobotę, 1 marca 2014r., 40 adeptów tajemnej sztuki kierowania małymi grupami przystąpiło do egzaminu będącego podsumowaniem trzeciej edycji kursu zastępowych prowadzonego przez 7 Szczep Drużyn Dębickich we współpracy z harcerzami z Pilzna. Tegoroczna odsłona odbywała się w klimacie zaczerpniętym z serii książek o Harrym Potterze.

Nim kilkudziesięciu młodych ludzi przystąpiło do egzaminu, to w dn. 14-16.02.2014r. w Zespole Szkół w Zawadzie, biwakowali i uczyli się podczas różnorodnych zajęć. Całość przygotowała i przeprowadziła kadra 7 Szczepu Drużyn Dębickich i Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej pod kierunkiem pwd. Bartosza Krzemienia. Przyszli zastępowi uczyli się o komunikacji interpersonalnej, zasadach dobrej zbiórki czy też tworzeniu obrzędowości.

W ciągu ostatnich dni młodzi liderzy zmierzyli się z zadaniem opracowania konspektu zbiórki swojego zastępu, a w sobotę stanęli do ostatecznego sprawdzianu - egzaminu, który miał formę gry miejskiej na terenie Dębicy. Każdy kandydat na zastępowego musiał wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostaną ogłoszone wyniki egzaminu oraz całego kursu, a drużyny harcerskie w Dębicy i Pilźnie otrzymają zastrzyk przygotowanej do pracy kadry.

kurs

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 500 138 800

© 2013-2019 Hufiec ZHP Dębica

www.zhp.pl

 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com