kursW dniach 7-9.03.2014r. w Zespole Szkół w Brzeźnicy odbył się drugi, a zarazem ostatni biwak Kursu Przewodnikowskiego "Granatowa Fabryka" zorganizowanego przez kadrę kształcącą Hufca ZHP Dębica. Pierwsze szkolenie instruktorskie ZHP ukończyło 18 osób z Dębicy, Jasła, Łańcuta, Pilzna, Przeworska i Rzeszowa.

Kurs przewodnikowski przygotowuje przyszłą kadrę organizacji do realizacji zadań wychowawczych oraz organizacyjnych. Zajęcia prowadzone podczas drugiej części szkolenia koncentrowały się na kształtowaniu umiejętności liderskich, motywowania podopiecznych, rozwiązywania konfliktów, funkcjonowania w obrębie szczepu i hufca, a także na poznaniu zagadnień rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, metody harcerskiej, instrumentów metodycznych oraz ciągu wychowawczego w ZHP.

W niedzielę 9.03.2014r. odbyło się podsumowanie kursu. Uczestnikom wręczono dyplomy ukończenia, książki poszerzające wiedzę metodyczną oraz pamiątkowe przypinki. Komenda kursu wyróżniła też jedną z uczestniczek, biorąc pod uwagę jakość wykonania zadań kursowych, postawę oraz opinię pozostałych uczestników. Nagroda trafiła do Natalii Lewickiej z Hufca ZHP Dębica.

Kurs przygotowała kadra pod kierunkiem hm. Mateusza Cebuli HR, w skład komendy kursu weszli: phm. Justyna Kowalska HR, phm. Karolina Cichowska HR, pwd. Bartosz Krzemień HR i pwd. Filip Krzyżak HO. Na drugim etapie zajęcia prowadzili: phm. Waldemar Marek HR, pwd. Anna Sieprawska HR oraz pwd. Aleksandra Szczepaniak HR.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Szkolenie harcerskich wolontariuszy umożliwiło też wsparcie pozyskane przy współpracy z IBM Polska Sp. z o.o. oraz Firmą Oponiarską Dębica S.A.

kurskurs