Dołącz do nas!

Tagi

ksiazkiDetektywi, smoki, sędziowie, wróżki, przestępcy, kochankowie i wrogowie. Wszystkie te postacie jak i wiele innych były przez ostatni rok bliskie harcerzom z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego. Stało się to za sprawą konkursu czytelniczego ogłoszonego rok temu przez komendę szczepu a rozstrzygniętego w sobotę 29.03.2014r.

Zasady były bardzo proste – harcerze czytali książki i zgłaszali drużynowym przeczytane pozycje. Po roku czasu dane o czytelnictwie harcerzy 7 Szczepu dostały podsumowane i ogłoszono wyniki konkursu. Zwyciężyła Katarzyna Krzyżak z 12 DDSH „Groń”, drugie miejsce zajęła Zuzanna Grecka z 8 DDH „Improwizacja”, a trzecie miejsce przypadło Natalii Lewickiej z 5 DDW „Sprzysiężeni”. Zwyciężczynie oprócz pamiątkowych dyplomów, które otrzymał każdy uczestnik, dostały także bony prezentowe uprawniające do zakupu książek w sieci Empik. Komenda szczepu wyróżniła workiem słodyczy 26 DH NS „Iskry” – drużynę, która najaktywniej włączyła się w konkurs. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt osób – od uczniów szkół podstawowych do kadry instruktorskiej - przeczytano 520 książek, co dało łączną liczbę ok. 155 000 stron.

Celem konkursu było promowanie czytelnictwa i zachęcanie harcerzy do sięgania nie tylko po lektury szkolne, ale także po inne pozycje literaturowe. Kadra szczepu uznała takie działanie za zasadne wobec docierających ciągle informacji o zapaści czytelniczej wśród Polaków – harcerze z 7 Szczepu pokazali, że to nie do końca prawdziwe dane i czytelnictwo nie umarło – przynajmniej wśród dębickiej młodzieży.

Konkurs podsumowano w sobotę 29.03.2014r. tuż przed rozpoczęciem gry terenowej, przygotowanej przez 55 DDSH „Gawra” pod wodzą Przemysława Kujawskiego, dla pozostałych drużyn 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti”. Siedemdziesiąt osób przy słonecznej, wiosennej pogodzie mierzyło się z różnorodnymi zadaniami sprawnościowymi, logicznymi i zespołowymi. W grze zwyciężyła reprezentacja 8 DDH „Improwizacja” w nagrodę otrzymując słodkie podarunki, a wszyscy harcerze zakończyli grę wspólnym ogniskiem.

Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów

ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 39-200 Dębica

Email: debica@zhp.pl

Telefon: +48 604 292 915

© 2013-2018 Hufiec ZHP Dębica

 

www.zhp.pl

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com