olimpW weekend 30.05-1.06.2014r. w Pustkowie Osiedlu biwakowało blisko 80 harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego świętując siódme urodziny swojego środowiska. Tym razem, biwak urodzinowy odbywał się w klimacie starożytnej Grecji.

Jak na antyczną Grecję przystało, nie mogło obyć się bez igrzysk olimpijskich, w których współzawodniczyły drużyny harcerzy-olimpijczyków ubranych w stroje rodem z ateńskiej agory. Starożytni Grecy byli także ojcami teatru, dlatego też podczas biwaku nie zbrakło przedstawień teatralnych wystawionych przez młodych adeptów dramatu.

olimp

Harcerze odwiedzili też bogów z Olimpu podczas biegów potwierdzających ich wiedzę oraz umiejętności przed przyznaniem kolejnych stopni harcerskich. Młodzi ludzie mierzyli się z wyzwaniami m.in. ratownictwa, turystyki, zaradności życiowej, komunikacji w starożytnym klimacie. Druga część wizyty na Olimpie miała miejsce pod osłoną nocy, podczas gry fabularnej, gdy harcerze pomogli rozwiązać starożytnym bogom detektywistyczną zagadkę.

olimp olimp

Na porządnych urodzinach nie może zabraknąć tortu. Tak było i tym razem – siódme urodziny 7 Szczepu Drużyn Dębickich harcerze świętowali zajadając się pysznymi wypiekami przygotowanymi przez phm. Małgorzatę Dybowską i pion. Magdalenę Marszałek.

Biwak jest tradycyjnie okazją do ważnych harcerskich wydarzeń. Swoją Obietnicę złożyły zuchy z 1 Gromady Zuchowej NS „Leśne Ludki”, a Przyrzeczenie Harcerskie złożyli harcerze z 1 DSH NS „Włóczykije”, 8 DDH „Improwizacja” oraz 10 DDH NS „Ślad”. Doszło także do zmiany na funkcji drużynowej 1 DSH NS „Włóczykije”. Po kilkunastu latach służby swą misję jako drużynowej zakończyła phm. Małgorzata Dybowska, a jej następczynią została sam. Marzena Żyła. Komendantka szczepu, phm. Katarzyna Bizoń HR, wręczyła pamiątkowe dyplomy harcerzom wyróżniającym się w swojej pracy w ostatnim roku: Aleksandrze Dudzie, Ewelinie Golonce, Natalii Lewickiej, Gabrieli Lis, Annie Szyszce i Marzenie Żyle.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.