zjazd chorągwiW sobotę, 15.11.2014r., w Rzeszowie obradował zjazd Chorągwi Podkarpackiej ZHP im. Olgi i Andrzeja Małkowskich. Zjazd odbywa się co cztery lata, aby podsumować pracę władz wojewódzkich i wybrać nowe, a także wytyczyć kierunki dalszej pracy. Podczas sobotnich obrad nie zabrakło dębickich akcentów.

Obradom zjazdu, na mocy demokratycznego głosowania, przewodniczył hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica, a zarazem ustępujący Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej ZHP. W pracach zjazdu z głosem decydującym brała udział także delegatka dębickiego hufca phm. Małgorzata Dybowska. Po ukonstytuowaniu się prezydium oraz komisji zjazdowych, a także przyjęciu regulaminu i porządku obrad nastąpiła część oficjalna, podczas której m.in. wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Medalem Komisji Edukacji Narodowej została odznaczona phm. Małgorzata Dybowska, a Brązowymi Krzyżami „Za zasługi dla ZHP” phm. Magdalena Bielatowicz i phm. Sławomir Gleń – instruktorzy Hufca ZHP Dębica.

zjazd chorągwi

W dalszej części zjazd dokonał podsumowania i oceny działalności ustępujących władz, w tym hm. Władysławy Domagały, która po wielu latach pełnienia funkcji komendantki podkarpackich harcerzy zakończyła służbę na tym stanowisku otrzymując podziękowania od zgromadzonych instruktorów. Zjazd pozytywnie ocenił prace rady chorągwi kierowanej przez ostatnie 4 lata przez hm. Mateusza Cebulę oraz sądu, na czele którego stał hm. Ryszard Zbaraza.

zjazd chorągwi

Następnie zjazd, po uprzednim wysłuchaniu prezentacji kandydatów i rundzie pytań, dokonał wyboru nowego komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Został nim hm. Mariusz Bezdzietny z Hufca ZHP Tarnobrzeg. W skład jego komendy (zarządu) został wybrany hm. Mateusz Cebula, który będzie pełnił funkcję zastępcy komendanta ds. pracy z kadrą. W pozostałych władzach chorągwi znaleźli się także przedstawiciele dębickiego harcerstwa – na czele komisji rewizyjnej stanął phm. Artur Kowalski, a hm. Ryszard Zbaraza nadal będzie kierował pracami sądu harcerskiego. Zjazd przyjął także uchwały i wnioski, w tym program rozwoju Chorągwi Podkarpackiej do roku 2018.